Oddział Neurochirurgii na antenie TVP Poznań.

Bohaterem kolejnego odcinka programu „Medycyna i Ty” emitowanego na antenie TVP Poznań, jest oddział neurochirurgiczny Naszego szpitala. Chociaż większą poprawnością byłoby użycie takiego określenia w odniesieniu do personelu medycznego tam pracującego.

Wszystkich z Państwa, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć najnowszego odcinka tego programu lub zwyczajnie są zainteresowani tematyką związaną z leczeniem i diagnozowaniem objawów raka mózgu, zachęcamy by kliknąć poniższy link.

W programie występują, dr Jakub Moskal kierujący oddziałem neurochirurgii, lek. med. Jerzy Szebiotko, który przybliża zagadnienie neurologicznych objawów guza mózgu. Mowa jest także o pionierskiej operacji usunięcia guza mózgu z śródoperacyjnym wybudzeniem, jakiego dokonał zespół pod przewodnictwem ordynatora Moskala. Mgr Katarzyna Gajewska – Frąckowiak, psycholog kliniczny, opowiada o randze kondycji psychicznej pacjentów z chorobą nowotworową.