Wirtualne muzeum medycyny

Wirtualne muzeum medycyny

Wiek XXI to czas błyskawicznego rozwoju nauki i techniki. Globalna wiedza naukowa podwaja się w tempie, jakie do niedawna nie śniło się nawet futurologom. Te błyskawiczne zmiany dotyczą także medycyny, która, choć towarzyszy ludzkości od zarania nigdy nie przeżywała tak dynamicznego rozwoju, jak obecnie. Tempo rozwoju trudno nawet porównać do okresu końca XIX wieku, gdy gwałtowny rozwój nauk przyrodniczych najbardziej wpłynął właśnie na nauki medyczne.

Trudno sobie dziś uzmysłowić, że niektóre technologie powszechnie dziś używane nie istniały przed rokiem 2000, a współczesna medycyna przełamuje niewyobrażalne bariery.

Nowe bardzo szybko wypiera stare, a w  najgłębszych zakamarkach szpitalnych magazynów przybywa  materialnych śladów dawnych metod leczniczych i diagnostycznych.  

Drobny sprzęt laboratoryjny, stare flakony, urządzenia, które dziś są raczej elektrośmieciami mają swoją historię. Warto ją poznać!

Aby do końca nie pokryły się kurzem, postanowiliśmy je umieścić w wirtualnym muzeum, do którego teraz Państwa serdecznie zapraszamy….

Eksponaty