Dr Aleksandra Popielarz w Barcelonie

Tym razem nie za sprawą  FC Barcelona czy La Rambla, lecz corocznego zjazdu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, stolica Katalonii stała się europejską stolicą…okulistyki. Blisko siedem tysięcy chirurgów i okulistów, a wśród nich - dr Aleksandra Popielarz (ordynator oddziału okulistycznego naszego szpitala) spotkało się w dniach 5-9 września, by doskonalić swoje kompetencje zawodowe. Tematem dominującym zjazdu był szeroki zakres problematyki dotyczącej operacji zaćmy i korygowania wad wzroku.

Dr Popielarz uczestniczyła także w poprzedzającym zjazd panelu eksperckim w miejscowości Sitges (niedaleko Barcelony). Trwające od 2 do 4 września spotkanie ekspertów, dotyczyło „soczewki refrakcyjnej ICL”, która jest wszczepiana do gałki ocznej, aby korygować wady wzroku.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w niedalekiej przyszłości oddział okulistyczny Szpitala w Puszczykowie będzie na zasadzie odpłatności wykonywał ten nowoczesny i wysoce skuteczny zabieg.