Pomagamy

Szpital w Puszczykowie przekazał Fundacji Redemptoris Missio dwa stoły operacyjne i cztery diatermie chirurgiczne. Nieużywany u nas sprzęt będzie stanowił wyposażenie szpitali w miejscowościach Minkama i  Abong Mbang  w Kamerunie.

Teraz ofiarowany przez nas sprzęt płynie w kontenerze z Gdyni do portu Duala w Kamerunie, a stamtąd drogą lądową dotrze do potrzebujących szpitali. Podróż zajmie blisko dwa miesiące, ale już teraz afrykańscy medycy z niecierpliwością czekają na stoły i diatermie. Sprzęt jest dobrej jakości (służył na starym bloku operacyjnym) i długo jeszcze pozwoli ratować zdrowie kameruńskich pacjentów.

 

 

 

    

 

Fundacja Redemtoris Missio od blisko 30 lat niesie pomoc humanitarną w Afryce. Jak piszą o sobie Pomagamy chorym w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć... Wspieramy Misjonarzy, którzy ratują ich życie! 

 

Po wybuchu pandemii koronawirusa w Kamerunie załamał się państwowy system ochrony zdrowia. Z powodu braku środków ochrony osobistej lekarze w państwowych szpitalach odmawiali przyjęć pacjentów. A Kameruńczyków nie stać było na korzystanie z prywatnych gabinetów i szpitali. Po raz kolejny miejscem, gdzie chorzy szukali pomocy i ją otrzymywali, stały się misyjne ośrodki zdrowia.

Do końca października Fundacja prowadzi 9 edycję Akcji „Opatrunek na Ratunek”, w ramach której gromadzi środki opatrunkowe, które na miejscu w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej są na wagę złota. W Kamerunie panują bardzo złe warunki sanitarne, dostęp do opieki medycznej jest bardzo utrudniony.  Do epidemii gruźlicy, HIV i malarii doszedł teraz koronawirus, a do tego brak dróg,  rozboje, terroryzm, drapieżniki… To sprawia, że  średnia długość życia mieszkańców wynosi zaledwie 52 lata. Ponad 30% ludności żyje za mniej niż 5 zł dziennie. 

Z prośbą o pomoc do Fundacji zgłosili się polscy misjonarze pracujący w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej. Bardzo chcą pomóc swoim podopiecznym, ale często nie są w stanie.

W tej sytuacji każda pomoc jest po prostu bezcenna!

MRK

Dary dla Kamerunu