Personel medyczny doskonali swoje umiejętności

W naszym szpitalu odbyło się szkolenie prezentujące najbardziej zaawansowane technologicznie metody stosowane w endoprotezoplastyce stawów kolanowych.

Najnowocześniejsze endoprotezy można było zobaczyć na pokładzie specjalnego trucka, który stanął przy budynku nr 6. To właściwie mini sala wykładowo-warsztatowa, która w specjalnym turze przemierza Europę. Auttune Roadshow 2021 zawitał jedynie do dziesięciu szpitali w Polsce.

Odbyły się prezentacje multimedialne i pokazy sprzętu niezbędnego w czasie zabiegów rewizyjnych. Każdy, kto chciał, mógł także „sprawdzić” się przy stole operacyjnym, uczestnicząc w wirtualnym zabiegu.

W czasie warsztatów lekarze mogli na sztucznych kościach przećwiczyć zabieg wszczepiania endoprotez. Szkolenie obejmowało również techniki operacyjne stosowane w zabiegach wymiany wyeksploatowanych już endoprotez starego typu.

Ze szkolenia skorzystali nasi ortopedzi i personel Bloku Operacyjnego.

Była to bardzo interesująca możliwość kontaktu z najnowocześniejszą technologią stosowaną w leczeniu stawów kolanowych.

Szkolenie ortopedyczne sierpień 2021