Szpitalni wolontariusze zyskują nową wiedzę i kompetencje

Dzięki wykładom i szkoleniom organizowanym przez panią Ewę Muszyńską – koordynatora wolontariatu – odbyły się kolejne warsztaty, dzięki którym wolontariusze współpracujący z oddziałem opieki paliatywno – hospicyjnej, mieli okazję uzupełnić wiedzę medyczną, przydatną w ich pracy z pacjentami.

Tematem warsztatów, jakie odbyły się w marcu były „Postawy wobec umierania i śmierci” (prowadzącą była mgr E. Muszyńska), z kolei gościem kwietniowego spotkania była mgr J. Przybęcka, która przybliżyła zagadnienie „Usprawniania i rehabilitacji ruchowej pacjentów leżących”.

Najbliższe spotkanie wolontariuszy zaplanowano na 9 maja, jego tematami będą :

- zakażenia szpitalne – profilaktyka,

- żywienie dojelitowe.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych udziałem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorką programu panią Ewą Muszyńska 519 610 787, jak również odwiedzenia strony www szpitala – dział wolontariat w zakładce ogłoszenia.