Piękne życzenia dla Pacjentów

Zasypało nas na Oddziale Paliatywnym! Zasypało… kartkami, życzeniami, podarunkami. Lawina serdeczności ruszyła dzięki poznańskim i swarzędzkim uczniom z liceum i z trzech  szkół podstawowych.

Czas pandemii znacznie ograniczył kontakty z innymi, a  izolacja niezależnie od tego, czy wynika z sanitarnych obostrzeń, czy z pobytu w szpitalu; obojętnie czy dotyka osoby chore, starsze, czy też młode, zawsze kojarzy się z samotnością. Pandemia sprawiła, że relacje z bliskimi w najlepszym przypadku ograniczone są do rozmów telefonicznych, a dla niektórych chorych jedynym towarzystwem jest personel Oddziału. Dlatego dla naszych Pacjentów samodzielnie wykonane kartki  z serdecznymi życzeniami i dary serca są jak  iskierki normalności, które pomagają zmagać się z ciężką, nieuleczalną chorobą. Dzięki temu poczuli, że świat zdrowych ludzi nie zapomniał o nich i nadal są jego częścią!

To piękna lekcja empatii, która uwrażliwia młode pokolenie i udowadnia, że małymi gestami można bardzo wiele zdziałać.

W imieniu Pacjentów Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego bardzo dziękujemy:

- uczniom Liceum Akademickiego DA VINCI w Poznaniu z klas 2/4s oraz 2/3s

- uczniom klasy VII A Szkoły Podstawowej nr 84 w Poznaniu

- uczniom Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Poznaniu

- uczniom klasy ID Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.