Pożegnaliśmy gości zza oceanu.

Dobiegła końca wizyta studyjna połączona z praktyką gości z Papui Nowej Gwinei. (Jest to efekt umowy partnerskiej podpisanej w tym roku pomiędzy Puszczykowskim Szpitalem i Sir Joseph Nombri Memorial Kundiawa Hospital) Byli wśród nich Bohu Urakoko lekarz chirurg oraz troje fizjoterapeutów Joe Kambana, Margarit Guants i Maire Muno. Przy życzliwym wsparciu personelu medycznego szpitala oraz dra Błażeja Ciesielczyka (współinicjatora ich przyjazdu) przez niemal miesiąc zdobywali niezbędną wiedzę, z której będą korzystać podczas swojej codziennej pracy. Kolejny etap wymiany doświadczeń i współpracy zaplanowany jest na rok 2015.

Poniżej zdjęcia z ostatnich dni pobytu w szpitalu (oddziały: rehabilitacyjny oraz chirurgii ogólnej i urazowej)

Pożegnanie gości zza oceanu