Ogólnopolski Dzień Marzeń

Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci to hasło przewodnie organizowanego w tym roku przez Fundację „Mam Marzenie”, Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Do jego organizacji przyłączył się nasz szpital, uczestnicząc w badaniach i konsultacjach lekarskich.

Miejscem tego szczególnego dla dzieci i ich rodziców wydarzenia był hol Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Bukowskiej. Lekarzom z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej pod kierownictwem prof. Jacka Wachowiaka, udało się przebadać ponad 80 dzieci.

„Mali” pacjenci otrzymywali specjalnie dla nich przygotowaną broszurę edukacyjną „Drużyny Buuu…raka” oraz naklejkę „dzielnego pacjenta”, co bez wątpienia pomagało im przełamać obawy i strach przed badaniem. Wśród pozostałych przygotowanych atrakcji były budowle z klocków, układane przez najmłodszych z wolontariuszami, zabawy z chustą Klauza czy malowanie twarzy na podobieństwo bohaterów ulubionych filmów i bajek. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Motylarnia uczyły jak chodzić na szczudłach, każdy z uczestników mógł narysować swoje marzenia.

Fundacja „Mam Marzenie” spełnia marzenia najmłodszych. I tak było i tym razem, podopieczna fundacji Daria otrzymała wymarzony laptop, który przyjęła ze wzruszeniem (szerszą relację można przeczytać na stronie FMM http://www.mammarzenie.org/marzyciele/5697-Daria).