Radni z Mosiny z wizytą w Szpitalu

W naszym szpitalu 21 maja  na wyjazdowym posiedzeniu  obradowała Komisja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Mosinie. Radni pod przewodnictwem szefowej Komisji Pani Jolanty Szymczak zapoznali się z pracą naszego szpitala. Obradom ze strony szpitala przewodniczył wiceprezes Piotr Reiter.

Główny temat tego posiedzenia to …”Holistyczna opieka nad nieuleczalnie chorymi oraz opieka paliatywna, jej zadania, trudności, aspekty moralne i psychiczne współpracy z rodzinami, psychologami i  kapłanem.”…

Dr Zbigniew Popow przedstawił Radnym  historię i zadania oddziału, którym kieruje. A o codziennych problemach i specyfice ODDZIAŁU OPIEKI PALIATYWNO-HOSPICYJNEJ opowiadały Paulina Tomkiewicz Pielęgniarka Oddziałowa oraz psycholożki Renatę Ratajczak  i Ewę Muszyńską prowadzącą też wolontariat na oddziale.

Radni mieli także okazję zwiedzić oddział. Byli pod duży wrażeniem kameralnej, niemal domowej atmosfery jaka mimo specyfiki miejsca panuje na oddziale.

Na zakończenie w toku obrad radni zadecydowali, że złożą do Rady Miejskiej Mosiny wniosek o wsparcie naszego ODDZIAŁU OPIEKI PALIATYWNO-HOSPICYJNEJ kwotą 30 000 złotych.

Bardzo im za to dzięujemy !