Dzień Ratownictwa Medycznego

W przeddzień przypadającego w piątek 13 października święta ratownictwa medycznego odbyło się bardzo sympatyczne spotkanie, w którym udział wzięli lekarze SOR i ratownicy.

Prezes Ewa Wieja, której towarzyszył dr Jacek Kubiak, Dyrektor ds. Medycznych życzyła zebranym sukcesów zawodowych i  pomyślności w życiu osobistym.

Dr Patryk Konieczka Koordynator SOR w imieniu swojej załogi przyjął specjalny pamiątkowy list oraz bardzo nietypowy choć zdrowy prezent… Zamiast tortu były piękne soczyste jabłka!

Po tej oficjalnej części był czas na mniej formalne rozmowy. Zespół miał okazję podzielić się swoimi uwagami na temat pracy ale także pochwalić się swoimi prywatnymi pasjami i osiągnięciami. Był również czas na refleksje o tym jak bardzo zmieniła się praca na tej pierwszej linii kontaktu z pacjentem. Mówiła o tym także Prezes Ewa Wieja, która jako lekarz wiele lat pełniła dyżury w Pogotowiu Ratunkowym i dobrze wie jak ciężki jest ten kawałek lekarskiego chleba.

Na dłuższe spotkanie niestety nie było czasu… SOR przez, który rocznie przewija się 18 tysięcy pacjentów jest wyjątkowym miejscem w szpitalu!

Medycyna ratunkowa jest specyficzną dziedziną wiedzy i obojętnie czy ratownicy albo lekarze pędzą do nas na sygnale czy też czekają na nas w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym muszą być wyjątkowo odporni na stresujące sytuacje.  W końcu nie wiedzą do końca  z jaką sytuacją, z jakim pacjentem i z jakimi obrażeniami  będą mieli do czynienia!  Są za to w pełnej gotowości,  by ratować życie i zdrowie pacjentów. 

 

Ratownikom w dniu ich Święta