Szpital w Puszczykowie liderem operacji przepuklin!

W dniu 1 marca na Bloku Operacyjnym Szpitala w Puszczykowie  miały miejsce warsztaty leczenia przepuklin. Chirurdzy ze szpitali z Warszawy, Kościana, Leszna, Nowego Tomyśla i Obornik obserwowali operacje naszych specjalistów. Warsztaty były poświęcone nowoczesnemu leczeniu przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi i otwartymi z zastosowaniem nowoczesnych siatek firmy BD. Warsztaty praktyczne poprzedzone były wykładami, w których poza lekarzami uczestniczyły pielęgniarki operacyjne z naszego szpitala. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili chirurdzy z naszego szpitala Leszek Lipiński i Jacek Grabias. W zabiegach operacyjnych uczestniczyły pielęgniarki operacyjne : Renata Pacholska, Małgorzata Jopek Mariola Naduta oraz Jowita Miszkiewicz. Uczestnicy ocenili warsztaty jako bardzo merytoryczne i przydatne w dalszej pracy. W planach mamy kolejne edycje, gdyż lista   oczekujących  chętnych lekarzy jest długa. Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jest jedynym oddziałem szkolącym w technikach chirurgicznych leczenia przepuklin w zachodniej Polsce.