Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

ODDZIAŁ ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU
(Oddział znajduje się na VI piętrze)    Koordynator: dr n. med. Maciej Krajewski
 
 

Pielęgniarz Koordynujący: Łukasz Krauze
 

TELEFONY KONTAKTOWE

  • DYŻURKA PIELĘGNIARSKA: 61/89-84-164
  • POKÓJ LEKARZY: 61/89-84-162
  • SEKRETARIAT: 61/89-84-160 
  • FAX: 61/89-84-161
  • WYPISY PACJENTÓW: 61/89-84-165

E-MAIL: ortopedia@szpitalwpuszczykowie.com.pl

 

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu naszego szpitala działa od momentu jego powstania, czyli blisko od  45 lat.
W czasach gdy kierował nim prof. Tadeusz  Trzaska Oddzial  znany był z najwyższego poziomu chirurgii ortopedycznej, a w szczególności kolana i z zabiegów artroskopowych. To właśnie w Puszczykowie wykonano pierwszą w Polsce artroskopię stawu kolanowego!
 
Obecnie Oddział  wyposażony jest w najnowszy sprzęt pozwalający na wykonanie praktycznie każdego rodzaju zabiegu: zarówno ortopedycznego jak i urazowego. Dwie sale operacyjne przeznaczone do zabiegów ortopedycznych pozwalają na wykonywanie bardzo dużej ilości operacji z użyciem specjalistycznego sprzętu. 
 
Oddział wykonuje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, a także barkowego. Doświadczenie personelu Oddziału pozwala na wykonanie pełnej gamy zabiegów rewizyjnych po endoprotezach stawu kolana i biodra w przypadkach gdy te uległy zużyciu. 
 
Dostosowując się do najnowocześniejszych tendencji we współczesnej ortopedii,  Oddział systematycznie zwiększa ilość zabiegów artroskopowych. Wykonujemy artroskopie stawu kolanowego, skokowego i barkowego, a także w wybranych przypadkach artroskopie małych stawów. Oddział wykonuje artroskopowe rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego i tylnego. 
 
W zakresie chirurgii urazowej wykonujemy nowoczesne zespolenia śródszpikowe kości długich, używamy płyt kątowo stabilnych w leczeniu złamań okołostawowych - wszystko to w celu jak najszybszej mobilizacji pacjenta i uniknięcia opatrunku gipsowego.
 
Od 4 lat wykonujemy trudne i wymagające wielospecjalistycznego leczenia zabiegi zespolenia złamanej miednicy.
 
Oddział współpracuje z innymi ośrodkami, wymieniając się informacjami i rozwijając oraz doskonaląc techniki operacyjne. 
Personel oddziału prowadzi szkolenia dla innych lekarzy specjalistów w zakresie endoprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawów kolanowych. 
 

Zapisy do przyjęć odbywają się zgodnie z procedurą planowanego przyjęcia pacjenta na oddział (więcej poniżej / pliki do pobrania).

 

Istnieje możliwość uzyskania świadczeń w trybie pełnopłatnym. Dla pacjentów, którzy decydują się na świadczenia odpłatne mamy szeroką ofertę zabiegów artroskopii kolana, barku i stawu skokowego, leczenia deformacji narządu ruchu jak np. paluchy koślawe (halluxy) oraz endoprotez kolana i biodra -

(więcej informacji: Kierownik Świadczeń Pełnopłatnychcennik).