Oddział Okulistyczny Jednego Dnia

ODDZIAŁ OKULISTYCZNY JEDNEGO DNIA
(znajduje się na IV piętrze) 
  

 

Ordynator: Maciej Popielarz

Z-ca Ordynatora: dr n. med. Anna Lubczyńska

 
Pielęgniarz Koordynujący Marek Wesołowski
 

 

 

TELEFONY KONTAKTOWE

  • DYŻURKA PIELĘGNIARSKA: 61/89-84-144
  • POKÓJ LEKARZY: 61/89-84-142
  • ORDYNATOR: 61/89-84-140
  • SEKRETARIAT: 61/89-84-141

E-MAIL: okulistyka@szpitalwpuszczykowie.com.pl

Oddział prowadzi leczenie pacjentów ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem (AMD)  w ramach programu lekowego. Rejestracja do programu pod numerem telefonu 61/89-84-141 w dni robocze w  godzinach od 8-14.

Wymagane jest skierowanie do poradni okulistycznej zawierające  w załączeniu podstawowe informacje na temat stanu okulistycznego pacjenta.

Ponadto oddział kontynuuje  leczenie lekiem AVASTIN u pacjentów z różnymi schorzeniami plamki niekwalifikującymi się do programów lekowych.  Wymagane jest skierowanie na  oddział okulistyczny zawierające  w załączeniu podstawowe informacje na temat stanu okulistycznego pacjenta. Rejestracja również pod numerem telefonu 61/89-84-141 w dni robocze w  godzinach od 8-14

Oddział specjalizuje się w nowoczesnej chirurgii zaćmy. Operacje wykonywane są głównie metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Oddział oferuje również zabiegi YAG laserem, operacje: skrzydlika, cysty, guza spojówki, gradówki, plastyczne powiek, trabeculectomie. Od 2007 roku wykonywane się zabiegi w obrębie komory ciała szklistego – witrektomie. Zabiegi te stosuje się celem stabilizacji, przywrócenia lub poprawy funkcji siatkówki.  
Na wyposażeniu Oddziału znajduje się nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym tomograf komputerowy do badania odcinka przedniego i tylniego oka – OCT, mikroskop lustrzany do badania śródbłonka rogówki, komputer do badania pola widzenia, aparat USG z funkcją kalkulacji soczewek do operacji zaćmy oraz nowoczesne urządzenie do kalkulacji soczewek wewnątrzgałkowych IOL Master.

Zapisy do przyjęć odbywają się zgodnie z procedurą planowanego przyjęcia pacjenta na oddział (więcej poniżej / pliki do pobrania).

Istnieje możliwość uzyskania świadczeń w trybie pełnopłatnym (więcej informacji: Koordynator Świadczeń Pełnopłatnychcennik).

Uwaga!

Pacjenci, u których w dniu planowanego zabiegu  występują objawy infekcji, lub są w trakcie leczenia, będę mieć odroczony termin przyjęcia na zabieg.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem oddziału na IV piętrze budynku szpitala. 

AŁ OKULISTYKI - KWALIFIKOWANIE PACJENTA DO PRZYJĘCIA PLANOWEGO

 

ODDZIAŁ OKULISTYKI - KWALIFIKOWANIE PACJENTA DO PRZYJĘCIA PLANOWEGOODDZIAŁ OKULISTYKI - KWALIFIKOWANIE PACJENTA DO PRZYJĘCIA PLANOWEGO