Dr n. med. Jakub Moskal

Dr n. med. Jakub Moskal – przebieg kariery zawodowej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu a obecnie wykładowca w tamtejszej Katedrze i Klinice Neurochirurgii, gdzie uzyskał specjalizacje i tytuł doktora nauk medycznych pod kierunkiem profesora Stanisława Nowaka.

Osiągnięcia naukowe dra Moskala obejmują ponad 50 prac naukowych i kilkanaście doniesień zjazdowych. Staż w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu im. Christiana-Albrechta w Kiel Niemcy– Klinik fur Neurochirurgie UK S-H Campus Kiel w 2007 roku. Uczestnik zjazdów krajowych i zagranicznych, w tym: 12th Congress of the WFITN in Buenos Aires – Puerto Madero- Argentyna, Estern Europe Advanced Biosurgery Workshop Budapeszt- Węgry, EANS Annual Meeting 2012 Bratysława -Słowacja, 1st Polish Neurosymposium Munich- Niemcy, 39 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Sekcji Pielęgniarek PTNCh z udziałem Greckiego Towarzystwa Neurochirurgicznego. Mikołajki - Polska, IV zjazd naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa- Zakopane.

W latach 2002-2003 pracował jako lekarz stażysta w Szpitalu MSWiA w Poznaniu, następnie - lata 2003/2004 - jako młodszy asystent na Oddziale Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Z kolei w okresie od 2003 do 2010 również jako młodszy asystent na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Klinicznego nr 2 w Poznaniu, a od 2011 jako asystent – specjalista neurochirurg Oddział Neurochirurgii Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Od stycznia 2014 pełni obowiązki Koordynatora Oddziału Neurochirurgii Szpitala w Puszczykowie.

Główne zainteresowania to leczenie operacyjne nowotworów mózgu i kręgosłupa oraz minimalnie inwazyjne techniki leczenia dyskopatii i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgii.