Wizyta gimnazjalistów w Szpitalu

Wizyta gimnazjalistów w Szpitalu.


Wizyty gimnazjalistów w naszym Szpitalu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, kiedy 29 listopada i 8 grudnia, razem ze swoimi nauczycielami odwiedzili nas uczniowie klas drugich Dwujęzycznego Polsko – Angielskiego Prywatnego Gimnazjum z Poznania.

Gimnazjaliści zwiedzili Szpitalny Oddział Ratunkowy, na którym Michał Woźniak (ratownik koordynator) przybliżył min. zasady pracy oddziału i udzielania pomocy poszkodowanym w czasie masowego zdarzenia. Uczniowie mogli zobaczyć także, specjalistyczny sprzęt, jakim dysponuje oddział, a który służy do ratowania życia.

Najwięcej pytań uczniowie zadawali Magdalenie Nestorowicz (kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej), która razem ze swoim zespołem zadbała o merytoryczny przebieg wizyty w szpitalnym laboratorium. Uczniowie pytali: w jaki sposób przygotować próbkę krwi do badania jak oznacza się grupę krwi i jak wygląda hodowla bakterii. Natomiast pod mikroskopem mogli zobaczyć, jak wyglądają „chore” krwinki.

Szczególny charakter miał krótki wykład Ewy Muszyńskiej (psycholog, koordynator programu wolontariatu), która podczas wizyty na Oddziale Opieki – Paliatywno – Hospicyjnej przybliżyła cel i ideę wolontariatu. Młodzi ludzie w ramach podziękowań za przyjęcie, przygotowali dla pacjentów oddziału własnoręcznie zrobione ozdoby, rysunki i wycinanki.

Nad przebiegiem wizyty czuwała Elżbieta Sobkowiak (naczelna pielęgniarka), która zachęcała młodzież by, planując swoją przyszłość i dalsze etapy kształcenia, wzięła pod uwagę kierunki związane z ochroną zdrowia.

 

Gimnazjaliści - bezcenne lekcje