Biała Sobota z Powiatem Poznańskim

Pogodny weekend, niepisana, lecz dobra tradycja czy po prostu okazja, by zadbać o swoje zdrowie... I zapewne jeszcze kilka innych powodów sprawiło, że organizowana wspólnie przez Szpital w Puszczykowie i Starostę Poznańskiego „Biała Sobota” zyskała duże zainteresowanie mieszkańców Puszczykowa i okolicznych gmin powiatu poznańskiego.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje przygotowane przez Radio Zet Gold oraz stoiska informacyjne Powiatu Poznańskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, usytuowane w namiotach i pawilonach postawionych na terenie przyległym do budynku Szpitala w Niwce.

Wśród gospodarzy tego wydarzenia nie zabrakło Starosty Jana Grabkowskiego i wiceprezesa Szpitala Piotra Reitera

Wszyscy uczestnicy pikniku – a wielu z nich czyniło to chętnie – mogli skorzystać z bezpłatnych porad medycznych udzielanych przez personel medyczny szpitala. Badano ciśnienie tętnicze, a dzięki videodermatoskopowi każdy mógł uzyskać poradę w zakresie zapobiegania nowotworom skóry, najodważniejsi mogli też skorzystać ze szczepienia przeciwko grypie. (w ramach profilaktycznego programu szczepień dla mieszkańców powiatu poznańskiego po 50. roku życia). Spółka Medikor przyjęła dodatkowo kilkudziesięciu uczestników „białej soboty” w ramach zorganizowanych konsultacji kardiologicznych.

Zainteresowanie i frekwencja, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu, pozwalają domniemać, że kolejna biała sobota odbędzie się z pewnością...