„Bezpieczni w powiecie poznańskim”

Tradycyjnie, jak co roku Szpital w Puszczykowie obecny był podczas pikniku organizowanego przez powiat poznański. Odbywający (piknik) się na terenie jednostki ratowniczo gaśniczej w Bolechowie przyciągnął tłumy okolicznych mieszkańców, a sprzyjały temu doskonała pogoda i mnóstwo atrakcji. Do takich należały z pewnością zawody sprawnościowe zastępów Państwowej Straży Pożarnej (PSP) czy pokazy najnowocześniejszego sprzętu, jakim dysponuje Policja i PSP.

Personel administracyjny naszego szpitala reprezentowała Marcelina Wachowiak. Z kolei personel pielęgniarski obecny był w składzie: Elżbieta Sobkowiak, Izabela Mróz i Grzegorz Odważny. Blisko 150. Uczestników pikniku – mieszkańców powiatu poznańskiego – skorzystało z porad, badań ciśnienia i poziomu glukozy we krwi. Niektórzy z mieszkańców odwiedzających nasze stoisko skorzystali z badań w sensie dosłownym, wykryte nieprawidłowości sprawiły, że zalecono im konsultacje lub wykonanie podobnych badań.

Obecny podczas pikniku Starosta Jan Grabkowski wspólnie z Wojewodą Piotrem Florkiem przekazali przedstawicielom wybranych jednostek OSP powiatu poznańskiego sprzęt, który z pewnością przyda się w sytuacjach kryzysowych.

Bolechowo