Wielki świat i kawałek dobrego tenisa, zagościły w powiecie poznańskim...

Już po raz piąty w Sobocie (gm. Rokietnica) rozegrano turniej tenisowy „Powiat Poznański Open”. Kilkadziesiąt zawodniczek - w grze indywidualnej lub deblu – zmagało się na tamtejszych kortach ziemnych, o punkty w rankingu WTA i główną nagrodę finansową, a tegoroczna pula wyniosła 75000 $. Impreza, której organizatorem jest powiat poznański, odbyła się dzięki wsparciu licznych sponsorów, których z roku na rok przybywa, a to dobrze świadczy o rosnących prestiżu i randze tego wydarzenia.

Nie zabrakło znamienitych gości takich jak, urodzona w Polsce reprezentantka Niemiec, Angelika Kerber – obecnie jedna z czołowych światowych tenisistek. Czy występująca w roli trenerki, zwyciężczyni Wimbledonu (1998) Czeszka Jana Nowotna (lista jej pozostałych osiągnięć jest imponująca).

Finał rozegrany 2.sierpnia, właśnie dla reprezentantki Czech okazał się szczęśliwy. Trzydziestoletnia Petra Cetkovska pokonała w trzech setach Łotyszkę Jelenę Ostapenko, inkasując 115 punktów rankingowych i 11,5 tysiąca Dolarów.

 

Zdjęcia poniżej – Starosta Jan Grabkowski, podczas ceremonii zakończenia i wręczenia nagród.