Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak honorowych „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” przyznanych pracownikom z okazji Jubileuszu 45 – lecia istnienia Szpitala w Puszczykowie.

Wprawdzie te najwyższe regionalne odznaczenia przyznane zostały jeszcze w zeszłym roku, bo to właśnie w 2021 przypadał Jubileusz, ale pandemia skutecznie pokrzyżowała kalendarz obchodów i odroczyła moment wręczenia odznak.

Starosta Jan Grabkowski na wstępie gratulując wszystkim zaszczytnego wyróżnienia, dziękował za ofiarną, rzetelną pracę. Przypomniał też pokrótce historię Szpitala w Puszczykowie. Do gratulacji przyłączyła się Pani Tatiana Sokołowska Radna Województwa Wielkopolskiego, podkreślając jak duże znaczenie, ma dla ochrony zdrowia Wielkopolan codzienna praca odznaczonych.

Głos zabrała także Ewa Wieja Prezes Zarządu Szpitala. Podkreślała, że wśród odznaczonych są zarówno lekarze, pielęgniarki jak i przedstawiciele administracji, a każdy z nich jest niemal przez całe swoje życie zawodowe związany ze Szpitalem w Puszczykowie. Tworzą historię Szpitala, z której trzeba być po prostu dumnym.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego w uznaniu – jak czytamy w laudacji -  

za ofiarną służbę na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego

oraz dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców Wielkopolski

odznaki otrzymali:

Pani Irena Antczak,

Pan Marek Baranowski,

Pan Zygmunt Górny,

Pan Tadeusz Góźdź,

Pani Olga Kałążną,

Pan Marek Klatkiewicz,

Pan Stefan Kubiak,

Pani Aleksandra Miedziarek-Rogal,

Pani Danuta Piłat,

Pani Teresa Piotrowska,

Pani Aleksandra Popielarz,

Pani Małgorzata Potocka,

Pan Andrzej Weinert,

Pani Małgorzata Woźniak.

 

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego odznaczenia wręczała Pani Tatiana Sokołowska przewodniczącą Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Towarzyszył jej Starosta Poznański Jan Grabkowski, na wniosek którego odznaczenia zostały przyznane.

Dr Zygmunt Górny, przemawiając w imieniu uhonorowanych podkreślał, że dla każdego jest to przede wszystkim podziękowanie za pracę na rzecz Wielkopolan i dla zdrowia i pomyślności drugiego człowieka. Pomoc innym to najważniejsze przesłanie, które przez lata pracy w puszczykowskim szpitalu towarzyszy wszystkim odznaczonym. A choć szpital reprezentuje czternaście osób, to w istocie jest to wyróżnienie dla całego personelu.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie było ostatnim akcentem tej ważnej dla szpitala uroczystości.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

MRK

 

Relacja Swarzędzkiej Telewizji Kablowej

Wręczenie odznaczeń

Foto. Tomasz Sikorski