Na obchodach Dni Puszczykowa

Przez dwa dni Puszczkowianie i zaproszeni goście świętowali obchody 60-lecia przyznania praw miejskich.  Koncerty, festyn, wystawy… w piątek i w sobotę obchodzono DNI PUSZCZYKOWA.

Szpital także uczestniczył w tych uroczystościach, przygotowując specjalne stoisko, na którym w czasie sobotniego festynu promowaliśmy badania profilaktyczne oraz zdrowy, aktywny styl życia.

Nasze pielęgniarki Panie Renata Kawalec i Marietta Grzegorczyk mierzyły ciśnienie, badały poziom glukozy we krwi i rozmawiały ze wszystkimi chętnymi na temat najprostszych – często lekceważonych niestety – badań, które sporo mówią o kondycji naszego organizmu.

W ciągu kilku godzin zbadało się ponad 100 osób, a zachęcał do nich sam Burmistrz Puszczykowa Pan Andrzej Balcerek.

Niektórzy przyznawali, że ciśnienia czy tzw. cukru nie mierzyli…od lat! Na pytanie, dlaczego, zazwyczaj odpowiadali, że…nie mają czasu, że nie chcą wiedzieć, albo – co gorsza – boją się złego wyniku! Wielu z nich obiecywało, że teraz na pewno skontaktują się ze swoim lekarzem rodzinnym. Każdy, kto zdecydował się na badania, otrzymywał sympatyczny upominek.

Dla wszystkich chętnych na stoisku było też wiele ulotek prozdrowotnych, między innymi o chorobach kręgosłupa, cukrzycy, problemach dermatologicznych i o zdrowym żywieniu…

Idę wolontariatu promowały wolontariuszki pracujące na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym  Szpitala w Puszczykowie

Akcja kolejny raz udowodniła, że w codziennym zabieganiu i zapracowaniu zapominamy często o profilaktyce i podstawowych badaniach. Jednym słowem – zapominamy o swoim zdrowiu.

 

MRK

 

Dni Puszczykowa 2022