Światowy Dzień Chorego - 11 lutego 2021

 

… "Doświadczenie choroby sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka” … – napisał papież Franciszek w orędziu przygotowanym na tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego.

Te słowa brzmią wyjątkowo dobitnie w czasie pandemii, która w bardzo bolesny sposób ukazała samotność w chorobie i odchodzeniu. Takim pojęciom jak: służba innym, poświęcenie aż do końca, wsparcie w chorobie nadała zupełnie nowe znaczenia. Pandemia zamknęła nasze szpitale dla odwiedzających i choć wzmocniła relacje między pacjentami a personelem medycznym, nie wypełni pustki po niewypowiedzianych słowach i niedokończonych pożegnaniach z najbliższymi. Po prostu… teraz choruje się o wiele trudniej, i to na każdym oddziale, nie tylko tym covidowym.

Z tym większym przekonaniem życzę wszystkim Pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia, nadziei, cierpliwości, ale też hartu ducha w pokonywaniu kolejnych etapów choroby. Wszystko inne proszę zostawić nam z ufnością, że zawsze działamy zgodnie z najlepszą wiedzą i umiejętnościami.

Jesteśmy gotowi,  by w każdej chwili wspierać Naszych Pacjentów we wszystkich aspektach choroby. 

 

                                                                                                                                Ewa Wieja

                                                                                                                             Prezes Zarządu