Niecodzienna lekcja

Podobnie, jak przed rokiem, Szpital odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie. Zachęceni przez starsze koleżanki i kolegów, którzy ponad tradycyjne lekcje biologii i fizyki przedkładają te, które przygotowane zostały dla nich w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, uczniowie drugich klas gimnazjum też chcieli zobaczyć, co się dzieje w szpitalnych pomieszczeniach, do których nigdy nie zaglądają pacjenci.

Trzy godziny po za szkołą pozwoliły im dowiedzieć się:

• z jakiego sprzętu korzystają lekarze zaopatrujący pacjentów trafiających do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  • dlaczego tomograf komputerowy strasznie hałasuje,
  • co dzieje się z narzędziami zanim wyjałowione trafią w ręce chirurgów i innych operatorów,
  • co trzeba zrobić aby zacząć leczyć chorobę alkoholową.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudził Oddział Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Młodzi ludzie dopytywali o sposoby leczenia choroby alkoholowej, jej przebieg i wpływ na rodzinę chorego. Zdanie, które powtarzało się kilka razy, i które z pewnością wszyscy zapamiętali brzmiało: ,,chory sam musi podjąć decyzję o leczeniu”.