Jego Ekscelencja ks. abp dr Stanisław Gądecki z wizytą w Szpitalu w Puszczykowie

Niecodziennie goście tak szczególni odwiedzają Nasz szpital. W poniedziałkowe przedpołudnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, JE ks. abp dr Stanisław Gądecki przybył do puszczykowskiego szpitala. Gdzie wraz z gospodarzami tego miejsca, Prezes Ewą Wieją i Starostą Poznańskim Janem Grabkowskim oraz szpitalnym kapelanem ojcem Januszem Poksińskim, spotkał się z chorymi i personelem medycznym, którym udzielił błogosławieństwa.

Podczas swojego pobytu JE ksiądz arcybiskup odwiedził szpitalną kaplicę (która dobrze gdy jest cyt. „wizytówką szpitala”), a także udzielił wsparcia duchowego chorym i ich opiekunom. Podkreślił również rolę czynnika duchowego w dochodzeniu do zdrowa pacjentów. Podczas spotkania z władzami szpitala, ksiądz arcybiskup odniósł się do często wspólnie występujących wartości jakimi są dobro pacjenta i racje ekonomiczne.

Pobyt JE księdza arcybiskupa w Puszczykowie, związany był także z wizytacją dekanatu lubońskiego, podczas której, arcybiskup Gądecki, odwiedził parafię p.w. św. Józefa w Puszczykowie (szpital leży w jej obszarze administracyjnym), gdzie została odprawiona msza.

 

Abp Stanisław Gądecki z wizytą w szpitalu