Wiedza, wymiana doświadczeń i kompetencje...

Współpraca Szpitala w Puszczykowie i  zyskała nowe oblicze. Za sprawą podpisanej w maju umowy, której sygnatariuszami byli Starosta Poznański Jan Grabkowski, Prezes Szpitala dr Ewa Wieja oraz dr Błażej Ciesielczyk i ksiądz Jan Jaworski, z wizytą studyjną w Puszczykowie przybył reprezentant Szpitala w Kundiawie Dr Bohu Urakoko. To doświadczony chirurg tamt. szpitala specjalizujący się w zakresie ortopedii. Celem pobytu – w Naszym Szpitalu – dra Urkakoko jest zyskanie wiedzy i niezbędnych doświadczeń, z obszarów zarządzania i ortopedii z uwzględnieniem, obserwacji operacji złamań,  artroskopii, endoprotezoplastyki i innych zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych. Jak podkreśla dr Bohu Urakoko,
 „pobyt w Szpitalu w Puszczykowie pozwoli mu zyskać wiedzę, która wykorzysta we wprowadzeniu nowych technik operacyjnych w Papui-Nowej Gwinei"

Czas niezwiązany z zawodowym obszarem wizyty w Polsce, dr Urakoko poświęcił konfrontacji z ofertami; kulturalną i kulinarną. Jego wizyta w Polsce jest pierwszą w Europie, a szczególnym uczuciem jak mu towarzyszy jest – jak przyznaje - „ spotykana na każdym kroku gościnność.

Już w przyszłym tygodniu puszczykowski Szpital odwiedzą kolejni goście z antypodów, będzie to zespół fizjoterapeutów; Joe Kambana, Margarit Guants i Maire Muno, którzy będą poznawać nowoczesną rehabilitację po operacjach endoprotezoplastyki i zespoleń złamanych kości.

Współpraca pomiędzy obiema placówka odbywa się na zasadach non profit. Na zdjęciach dr Bohu Urakoko podczas pracy, lokalne pejzaże.

 

Pożegnanie dr Urakoko