Kolejny etap współpracy ze Szpitalem z Papui Nowej Gwinei...

W związku z podpisaną (30 maja) umową o pomocy i wymianie kadr medycznych ze Szpitalem w Kundiawie w Papui-Nowej Gwinei, współtwórca tej inicjatywy dr Błażej Ciesielczyk, przebywał w sierpniu z wizytą w tamtejszym szpitalu. W jej trakcie dr Ciesielczyk (na co dzień Ordynator oddziału chirurgii ogólnej i urazowej, szpitala w Puszczykowie) wykonał pokazową operację  ryglowanych zespoleń śródszpikowych oraz endoplastyki stawów biodrowych. Były to pierwsze tego typu zabiegi medyczne w Papui-Nowej Gwinei. Uznanie tego wydarzenia podkreśla fakt oświadczenia tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, które współpracę między szpitalami i jej efekty ocenia jako szczególnie pożądane i cenne jak również liczne artykuły opublikowane w lokalnej prasie.

Na zdjęciach uroczystość powitania dra Ciesielczyka, pomieszczenia Sir Joseph Nombri Memorial Kundiawa Hospital, ksiądz Jan Jaworski ordynator oddziału chirurgii Szpitala w Kundiawie, Papua-Nowa Gwinea w obiektywie europejskiego turysty.

Egzotyczne powitanie