Nowy Kapelan Szpitala

1 lipca nastąpiła zmiana na stanowisku Kapelana Szpitalnego.

Obowiązki o. Janusza Poksińskiego CSSp.  dotychczasowego Kapelana przejął  o. Marek Szrejna CSSp.

Ojciec Marek jest misjonarzem, pracował najpierw na egzotycznym Mauritiusie, a przez ostatnie 14 lat posługiwał w chorwackim Osjeku. W Chorwacji przez ponad 10 lat pracował także w szpitalu opiekując się cierpiącymi, chorymi i ich rodzinami.

Jest absolwentem  teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto wspomnieć, że już wtedy zainteresował się problematyką duchowego wymiaru cierpienia szukając wytłumaczenia jego sensu w pismach Jana Pawła II. Jak sam podkreśla – bardzo pomogło mu to w pracy duszpasterskiej z chorymi.

o. Marek informuje, że dotychczasowy porządek mszy nie uległ zmianie, ale ze względów epidemiologicznych wstrzymane są odwiedziny kapelana na oddziałach. Jeśli jednak, ktoś będzie odczuwał potrzebę spotkania z nim - jest do dyspozycji pod telefonem 509 415 872.

MRK