Komunikat Nr 7 Zarządu Szpitala w Puszczykowie

z dnia 7 maja 2020 roku.

Dotyczy zamknięcia Oddziału Kardiologicznego

Informujemy, że w nocy z 3-4 maja ze Szpitala w Kościanie do Szpitala w Puszczykowie została przekazana pacjentka z pilnymi wskazaniami kardiologicznymi. Mimo że, nie wykazywała żadnych  objawów wskazujących na możliwość zakażenia wirusem  SARS-CoV-2 standardowo pobrano wymaz.

W dniu 5 maja, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa pacjentka została przekazana do Szpitala Zakaźnego im. J. Strusia w Poznaniu.

Szpital w Puszczykowie natychmiast wdrożył niezbędne procedury epidemiologiczne. Zdezynfekowane zostały wszystkie pomieszczenia i ciągi komunikacyjne, w których przebywała pacjentka. Pacjenci Oddziału Kardiologicznego zostali poddani izolacji, a personel z którym miała styczność osoba zakażona poddany kwarantannie.

Na polecenie SANEPIDU Oddział Kardiologiczny został zamknięty - wstrzymał przyjmowanie pacjentów.