Ruszył remont Apteki Szpitalnej

Ruszył  długo oczekiwany remont naszej Apteki Szpitalnej. Dzięki niemu Apteka zyska nie tylko nowe pomieszczenia, ale przede wszystkim dostosuje ich ilość i układ do najnowszych przepisów.,

Apteka za mniej więcej pół roku – bo na tyle przewidywane jest prowadzenie robót – mieścić się będzie na parterze i piwnicy budynku. Zajmować będzie powierzchnię niemal 440 m2.  W wyremontowanych pomieszczeniach znajdzie się pracownia leków recepturowych z pełnym zapleczem, pracownia przygotowująca preparaty do żywienia pozajelitowego, magazyny, a wszystko urządzone tak, by obsługa oddziałów odbywała się  szybko i sprawnie.

Przypomnijmy, że zadaniem Apteki Szpitalnej jest zaopatrywanie pacjentów przebywających w szpitalu w leki gotowe, leki recepturowe, materiały opatrunkowe, płyny infuzyjne  oraz jednorazowy sprzęt medyczny. Cały asortyment dostarczany jest na oddziały w specjalnych pojemnikach. Pracownicy Apteki biorą udział w pracach Komitetu Terapeutycznego i Zespołu Żywieniowego. Prowadzą też działalność dydaktyczno- szkoleniową, opiekując się odbywającymi praktyki studentami Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz uczniami szkoły policealnej kształcącej techników farmacji.

Teraz wszyscy będą musieli znieść kilka miesięcy niedogodności, ale jeśli prace remontowe przebiegną zgodnie z planem w drugim półroczu apteka zmieni się nie do poznania!