Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

pragnę złożyć Państwu

serdeczne podziękowania za dobre serce, gotowość, oddanie,

chęci i wolę służenia innym w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Życzę wszystkim wolontariuszom  nieustającej energii, realizacji zamierzonych celów, wytrwałości i wiary, w to co robicie! 

 

Ewa Wieja

Prezes Zarządu

 

Przypomnijmy, że Wolontariusze działają na Oddziale Opieki Palaitywno Hospoicyjnej już 5 rok. Ten mały Jubileusz skłania do pierwszych podsumowań. Najważniejsze, że Wolontariusze ze swoimi inicjatywami i działaniami na stałe wpisali się w sposób funkcjonowania Oddziału. Od samego początku Wolonatriusze spotykają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Na spotkania zapraszani są ciekawi ludzie, organizowane są warsztaty pogłębiające wiedzę, a każde spotkanie jest okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i integracji. Wolontariusze są niczym rodziana. 

Już czwarty rok  nasi pacjenci regularnie, raz w tygodniu słuchają  muzyki gitarowej na żywo. Pan Zenon gra muzykę klasyczną, ale też utwory popularne - takie, które nasi pacjenci pamiętają ze swojej młodości.

Niemal od roku raz w miesiącu nasi pacjenci, ich bliscy, personel medyczny i Wolontariusze  uczestniczą w mszy polowej organizowanej w budynku Oddziału. To warto przeżyć. Słowa nie oddają atmosfery tego szczególnego czasu.

Teraz w grudniu 2019 nasz Wolontariusz Krzysztof przygotował na czas Adwentu przepiękne dekoracje - dla chorych, bo ich czas biegnie inaczej.

Zapraszamy. Przyjdźcie do nas na chwilę. Zobaczcie… Może zechcecie Państwo zaangażować się w tą piękną ideę wolontariatu.