Dni Puszczykowa 2019

Piękna, letnia pogoda, mnóstwo atrakcji i rodzina atmosfera to niezawodny scenariusz na sukces. Nie inaczej było w czasie tegorocznych Dni Puszczykowa i niedzielnego festynu, który odbywał się na miejskim terenie sportowo rekreacyjnym. 

Jak zwykle w czasie festynu mieliśmy szpitalne stoisko.

Do darmowego pomiaru ciśnienia i badania poziomu glukozy we krwi zachęcali włodarze Puszczykowa z Burmistrzem Andrzejem Balcerkiem na czele. Chętnych, którzy poszli w ich ślady, nie brakowało. W ciągu kilku godzin z takiego podwójnego badania skorzystało ponad 120 osób. Niektórzy obawiali się o wynik… Ale  dzięki wspaniałej atmosferze, jaką w czasie pomiarów stworzyły Panie: Roksana Bochyńska, Arleta Banaszak i Paulina Tomkiewicz – badani wychodzili uśmiechnięci i uspokojeni. Co ważne – każdy mógł liczyć na krótką rozmowę, dowiedzieć czy wynik jest dobry albo dlaczego powinni się zgłosić do lekarza rodzinnego. Każdy, kto zdecydował się na badania, otrzymywał sympatyczny upominek.

Ale najważniejsze, że organizatorzy umożliwili nam opowiedzenie ze sceny głównej o idei wolontariatu.

Byli z nami wolontariusze pracujący na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym i czworonożna gwiazda, czyli Rysio - dogoterapeuta. 

Pani Paulina Tomkiewicz opowiadała o pracy wolontariuszy i robiła to tak skutecznie, że do naszego stoiska zgłosiły się chętne osoby, zainteresowane taką pracą.  

To była pracowita, ale bardzo udana niedziela - tak można w skrócie podsumować udział naszej szpitalnej ekipy w Dniach Puszczykowa.

Dni Puszczykowa 2019