Msza polowa na patio Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej

Pacjenci Oddziału Opieki Paliatywno- Hospicyjnej, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszach Świętych, odbywających się w Kaplicy Szpitalnej, modlili się wspólnie podczas Mszy polowej.

 

Msza Święta została zorganizowana z inicjatywy personelu oddziału i jego ordynatora – doktora Zbigniewa Popowa, przy wsparciu Kapelana Szpitala Ojca Sławomira Zastępowskiego, który zaprosił do wspólnej modlitwy także innych księży. Dla pacjentów Oddziału, których stan zdrowia nie pozwala regularnie uczestniczyć w mszach odbywających się w kaplicy mieszczącej się w budynku głównym Szpitala, było to szczególne wydarzenie. Pozostali pacjenci, którzy nie mogli opuścić łóżek, poprosili o otwarcie swoich sal.

Wspólna modlitwa w intencji chorych i cierpiących, zgromadziła personel, krewnych pacjentów i okolicznych mieszkańców. Co ważne pogoda była łaskawa a patio zapełniło się liczniej niż się spodziewano. Personel oddziału zapewnił, że dołoży wszelkich starań by – z myślą o pacjentach – w okresie letnim zorganizować kolejne nabożeństwa.