Dzień Otwarty Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej

Pierwszy raz w historii Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej Szpitala w Puszczykowie zorganizowany został  Dzień Otwarty – Wolontariat  dla każdego.

Pani Ewa Muszyńska Koordynator Wolontariatu wiedziała, że niezawodnie może liczyć na stałe grono współpracowników. Stawili się licznie, w dodatku z prezentami, które udekorowały Oddział.

Ale to, co wydarzyło się w minioną sobotę przeszło najśmielsze oczekiwania… Jak sama podkreślała, organizując taki dzień, zapraszała wszystkich, którzy nie tylko zdecydowali się pomagać, ale przede wszystkim mieli pytania, wątpliwości…

Wolontariat to piękna i odpowiedzialna praca. Składa się z szeregu małych rzeczy, które bardzo szybko przekształcają się w rzeczy wielkie. Cierpliwa obecność, odkręcenie butelki z napojem, podpięcie włosów, poprawienie poduszki, czasami napisanie SMS-a do niewidzianej od lat córki… proste czynności, które dla ciężko chorych są nieocenioną pomocą… Tego właśnie o swojej przyszłej pracy mogli dowiedzieć się chętni, którzy bardzo licznie zgłosili się w sobotę,  deklarując  zaangażowania się w wolontariat. Jeśli zostaną na dłużej, mogą liczyć na bezpłatne szkolenia i pomoc w pracy wolontaryjnej.

W sobotę 9 lutego miało miejsce jeszcze jedno niezwykłe wydarzenie.

W przeddzień Światowego Dnia Chorego Kapelan szpitala o. Janusz Poksiński  odprawił w budynku Oddziału Mszę Św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Kapelan modlił się w intencji chorych, ich rodzin, a także personelu Oddziału.

Dla wszystkich obecnych było to niezwykle wzruszające i mocne przeżycie.

Dzień otwarty na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym