Delegacja z partnerskiego Regionu Hanower

W  Szpitalu gościliśmy po raz kolejny delegację partnerskiego Regionu Hanower. Wizyta rozpoczęła się od krótkiej wycieczki po Szpitalu. W roli przewodnika wystąpił Wiceprezes Piotr Reiter, a towarzyszył mu zespół dyrektorów Szpitala.

Goście z Niemiec zwiedzili miedzy innymi  gruntownie zmodernizowany Oddział Rehabilitacyjny. Na siódmym piętrze podziwiali przepiękną , jesienną panoramę Wielkopolskiego Paru Narodowego przy okazji wysłuchując szczegółowej informacji na temat budowanego właśnie bloku operacyjnego. Szczególne wrażenie wywarła na nich wizyta na Oddziale Opieki Paliatywno – Hospicyjnej. Byli szczerze poruszeni warunkami w jakich przebywają chorzy. Miłym zaskoczeniem okazała się niemal domowa atmosfera jaka panuje na Oddziale, a  także jakość i zakres opieki.

Wizyta na tym Oddziale powróciła także w trakcie roboczego spotkania, które odbyło się w dalszej części wizyty. Delegacji przewodziła  Pani Cora - Jeanette Hermenau Pierwszy Zastępca Prezydenta Regionu Hanower , która jest odpowiedzialna miedzy innymi za opiekę medyczną w swoim regionie. Wraz z nią przyjechali  radni , a także pracownicy administracji samorządowej.

Okazuje się, że mamy wiele podobnych problemów związanych z organizacją systemu opieki medycznej. Niemieccy goście pytali o sposoby finansowania inwestycji w Naszym Szpitalu, interesowała ich organizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także wspomniana już opieka nad osobami starszymi i nieuleczalnie chorymi. Wizyta była więc znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.