Rusza budowa bloku operacyjnego!

 

Można powiedzieć, że 31 stycznia 2018 rozpoczął się drugi etap budowy nowoczesnego bloku operacyjnego. 

W obecności Jana Grabkowskiego starosty poznańskiego, władz Szpitala,  a także zaproszonych gości podpisana została umowa z wykonawcą prac. W drodze przetargu została wyłoniona firma PKOB Wegner Sp.z o.o.

Umowę sygnowali w imieniu Szpitala Wiceprezes Piotr Reiter, a w imieniu wykonawcy Bartosz Golis Wiceprezes  firmy Wegner, a prokurentem był Krzysztof Wencel Prezes spółki Medicor.    

Co powstanie na miejscu dawnej fontanny w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego szybu windowego ? Wykonawca ma teraz 15 miesięcy na wybudowanie 5 sal operacyjnych i centralnej sterylizatorni.

Prezes Ewa Wieja z satysfakcją wylicza zalety tej inwestycji: … Budynek, który powstanie, zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów. Będzie zintegrowany z systemem informatycznym szpitala. Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie – to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek. Bardzo istotne jest też skrócenie drogi między centralną sterylizatornią a blokiem operacyjnym.  Ta inwestycja przenosi  warunki pracy naszego personelu i opieki nad pacjentem daleko w XXI wiek”…

Koszt budowy wraz z wyposażeniem to prawie 21 milionów zł.

Starosta poznański Jan Grabkowski gratulował podpisania umowy i przypomniał po krótce historię naszego Szpitala: …” To jest zwieńczenie pewnego etapu funkcjonowania Szpitala. Mamy 2018 rok, a przypomnę, że zaczęliśmy ratować ten szpital w 2004, wtedy Szpital miał dziesiątki milionów długów.  Podpisanie umowy na budowę nowego bloku operacyjnego nikomu się wtedy nawet nie śniło. Szpital – dobry  już teraz – z tak nowoczesnymi  salami operacyjnymi  będzie jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku usług medycznych. 15 miesięcy minie szybko, firma wyłoniona z przetargu specjalizuje się w budowaniu tego typu obiektów, miejmy nadzieję, że wznoszenie i wyposażanie tego obiektu przebiegnie równie sprawnie, a  budowa tej  niezwykle ważnej  inwestycji  zakończy się sukcesem. Szpital  zyska nową jakość i sprawi, że lecznica w Puszczykowie będzie w ściślej czołówce najnowocześniejszych szpitali w Wielkopolsce!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, nowy blok będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów  już w drugiej połowie przyszłego roku.