Szpital w Puszczykowie rozpoczyna oficjalną współpracę z Kundiawa Hospital z Papui- Nowej Gwinei

Umowę podpisują; Ewa Wieja, Prezes Szpitala i Mathew Kauluvia, dyrektor Kundiawa Hospital (na zdjęciu z Janem Grabkowskim- Starostą Poznańskim - i księdzem Janem Jaworskim - ordynatorem Oddziału Chirurgii w Kundiawa Hospital).

 

Wspólne projekty terapeutyczne, rehabilitacyjne i badawcze, to filary współpracy, jaką Szpital w Puszczykowie prowadzić będzie z Sir Joseph Nombri Memorial Kundiawa Hospital z Papui- Nowej Gwinei.

Obie placówki w ramach podpisanej 30 maja br. umowy zamierzają również organizować wspólnie konferencje i wykłady. Kolejne obszary współpracy obejmują wymianę personelu medycznego (pielęgniarzy i lekarzy) jak również pomocniczego (rehabilitantów, techników anestezjologicznych i radiologicznych), ponadto umowa daje możliwość leczenia pacjentów z Papui Nowej Gwinei.

Podpisanie umowy poprzedziła wizytacja niektórych oddziałów szpitala, goście z zainteresowaniem przyglądali się pracy Oddziału Chirurgii prowadzonego przez dra Błażeja Ciesielczyka oraz zaplecza diagnostycznego (tomografu, angiografu i rezonansu magnetycznego). Ich uznanie zyskał doskonale wyposażony Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a wśród pytań dominowały związane z możliwościami leczniczymi   i diagnostycznymi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Swoją uwagę goście zza oceanu, poświęcili także rozwiązaniom architektonicznym Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej, dopytując o standardy opieki nad pacjentami znajdującymi się w stanie terminalnym.