Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia w rocznicę powstania WHO w 1948 roku. W Polsce w tym samym dniu obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Z tej okazji wszystkim Pracownikom naszego Szpitala, którzy w swej codziennej pracy niosą pomoc chorym, dziękując za Państwa profesjonalizm, wiedzę i zaangażowanie, życzenia zadowolenia z pracy, sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym

składa

Dyrekcja Szpitala

Główną przesłanką Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W tym roku hasłem przewodnim jest: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Założeniem kampanii jest doprowadzenie do tego, aby we wszystkich krajach więcej osób cierpiących na depresję szukało pomocy i ją otrzymało. Jak ważny jest to problem niech świadczy fakt, że choroba dotyka każdego roku ponad 350 milionów osób na całym świecie.