Święto Pielęgniarek Operacyjnych

Z okazji przypadającego 15 lutego Dnia Pielęgniarki Operacyjnej

proszę przyjąć życzenia sukcesów w pracy zawodowej, realizacji zamierzeń,

oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Niech uśmiech i pogoda ducha towarzyszą Paniom każdego dnia.

Dyrekcja Szpitala

Puszczykowo, dnia 15.02.2017 r.

Trochę historii......

Dzień Pielęgniarki Operacyjnej został ustanowiony w 2006 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Operacyjnych – EORNA. Stowarzyszenie jest organizacją non – profit, które posiada własny statut i regulamin, członkowstwo w nim jest dobrowolne. Misją organizacji jest promowanie pielęgniarstwa operacyjnego oraz praktyk w tym zakresie, podwyższanie jakości opieki i bezpieczeństwa pacjenta, ujednolicenie standardów opieki i kształcenia w krajach członkowskich EORNA. Członkostwo jest otwarte dla wszystkich krajów z regionu europejskiego. Obecnie organizacja skupia 26 krajów, 27 stowarzyszeń i reprezentuje około 70.000 pielęgniarek.

Na Kongresie w Tallinnie, w październiku 2014 roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszek zostało oficjalnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Operacyjnych.