• Święto Pielęgniarek Operacyjnych

Z okazji przypadającego 15 lutego Dnia Pielęgniarki Operacyjnej proszę przyjąć życzenia sukcesów w pracy zawodowej, realizacji zamierzeń, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Niech uśmiech i pogoda ducha towarzyszą Paniom każdego dnia.

• Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego, w sobotę 11 lutego 2017 r. o godz.16.00 w Kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych.   Przypomnijmy, że w tym roku mija 25 lat od pierwszych obchodów Światowego Dnia Chorego, który został ustanowiony w 1992 r. przez św. Jana Pawła II

• Zawieszona działalność Oddziału Neurologicznego.

Informujemy, że w dniach od 1 lutego 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r. zostaje zawieszona działalność Oddziału Neurologicznego.

• XII Ogólnopolski Konkurs „Pielęgniarka Roku 2016”

Tradycyjnie już od kilku lat pielęgniarki z puszczykowskiego szpitala biorą udział w Konkursie, który ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest wyłonienie i wyróżnienie pielęgniarek o najlepszym przygotowaniu zawodowym i etycznym.

• Spotkanie wigilijne

Tradycyjnie przed świętami w Szpitalu w Puszczykowie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli pracownicy szpitala i zaproszeni goście. Spotkanie było okazją aby podsumować mijający rok. Rok, w którym puszczykowska lecznica obchodziła swoje 40 – lecie. Przybyłych na uroczystość przywitała Pani Ewa Wieja Prezes Szpitala, która razem z Panem Zygmuntem Jeżewskim Wicestarostą złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. W atmosferę świąt uczestników spotkania wprowadził kapelan szpitala. Ks. Janusz Poksiński przypomniał i podkreślił znaczenie opłatka na wigilijnym stole. Przy dźwiękach kolęd i smacznych potrawach szybko minął wyjątkowy czas wypełniony wzajemną życzliwością i nadzieją na nowy rok

• Wizyta gimnazjalistów w Szpitalu

Wizyty gimnazjalistów w naszym Szpitalu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, kiedy 29 listopada i 8 grudnia, razem ze swoimi nauczycielami odwiedzili nas uczniowie klas drugich Dwujęzycznego Polsko – Angielskiego Prywatnego Gimnazjum z Poznania.

• Biała Sobota z Powiatem Poznańskim

Pogodny weekend, niepisana lecz dobra tradycja czy po prostu okazja by zadbać o swoje zdrowie... I za pewne jeszcze kilka innych powodów sprawiło, że organizowana wspólnie przez Szpital w Puszczykowie i Starostę Poznańskiego „Biała Sobota” zyskała duże zainteresowanie mieszkańców Puszczykowa i okolicznych gmin powiatu poznańskiego.

• Medycyna i Ty – najnowszy odcinek

zapraszamy do obejrzenia jutro 24. czerwca 18.00. na antenie TVP Poznań w programie między innymi: dr Izabela Guzikowska – Ruszkowska... O diagnostyce obrazowej dr Piotr Dudlik... O wykorzystaniu USG do badania serca

• Dni Puszczykowa 2016

Podczas tegorocznych Dni Puszczykowa, pracownicy puszczykowskiego szpitala namawiali mieszkańców i przybyłych gości do zwiększenia uwagi na zachowania pro zdrowotne poprzez badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego.

• Podziękowania...

Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystości jubileuszu 40.lecia w załączeniu prezentujemy otrzymane okolicznościowe adresy.

partner
Realizacja: www.e1.pl